Atrakcje dla uczestników Kayakmanii pod patronatem PSKK

Polski System Kwalifikacji Kajakowych wraz z programem Dobry Kajakarz włączają sie aktywnie w promowanie kajakarstwa w Polsce podczas imprezy Kayakmania Bydgoszcz 2018.

PSKK jest pełnym systemem umiejętności kajakowych od początkującego, aż do ekspertów pływających po górach, czy morzu. Natomiast "Dobry Kajakarz" jest programem promowania dobrych kajakowych wzorów wśród osób początkujacych.
Zapewnimy zarówno rozpoczynającym swoją przygodę z kajakiem jak i już aktywnie pływającym kajakowe atrakcje opatrzone dobrą zabawą i podnoszeniem swoich umiejętności.

Rzut rzutką do celu jako szkolenie i konkurs odbywać będzie się w sobotę i w niedzielę. Każdy pod okiem instruktora dowie się podstaw i spróbuje swoich sił w ratowaniu kajakarza rzucając mu linę rzutki kajakowej.
Konkurs podzielony będzie na młodszych jak i starszych uczestników.

Na kolejnym stanowisku PSKK odbywać się będzie nauka poprawnego trzymania wiosła, bezpiecznego wsiadania i wysiadania z kajaka.

Idąc tym tokiem przez kolejne poziomy osoby udają się kajakiem kilka metrów dalej na kolejne stanowisko by zdobywać kolejne umiejętności.

Instruktorzy czekający na kolejnym punkcie będą nauczać manewrowania kajakiem. Podstawowe techniki skręcania, hamowania, napędzania kajaka.
To tutaj nabędziemy umiejętności potrzebne nam na popularnych spływach.
Przygotuje nas to także do rywalizacji, którą przygotowaliśmy na kolejnym miejscu.

Na ostatnim stanowisku każdy będzie mógł sprawdzić swoje siły w wyścigu, który nie zajmie więcej jak 2-3 minuty. Wyścig wyglądać będzie
następująco: start z brzegu, bieg 20-30 metrów do kajaka, wsiadanie, płynięcie do 1 bojki nawrót i płynięcie do 2 bojki, skręt do brzegu, wyjście z kajaka - opuszczenie kajaka na suchy brzeg przez obie osoby zakończy konkurencję. Ta konkurencja wykorzysta umiejętności jakie każdy może nabyć na poprzednich stanowiskach.

Wyścig odbywać się będzie w kategoriach dwuosobowych osad:
1. Ojciec z dzieckiem do lat 10
2. Matka z dzieckiem do lat 10
3. Rodzic z dzieckiem do lat 14
4. Open
5. Oldboy 65+

Każda z kategorii to oddzielne nagrody za wszystkie 3 miejsca.

Ponadto każdy będzie mógł obejrzeć pokaz kajakowy a w nim samo asekuracja w kajakach 1 osobowych (eskimoska z dzióbkiem, eskimoska, podpórki niskie i wysokie, eskimoska bez wiosła, T-resque, holowanie poszkodowanego, wchodzenie do kajaka z wody na różne sposoby, sposoby manewrowania kajakiem itp.) różne techniki manewrowe i trochę freestylu kajakowego.

Zapraszamy serdecznie!

Bądzcie z nami!

 

Aktualności

Podsumowanie II edycji Kayakmanii i pl…
6 grudnia w Hotelu Przystan Bydgoszcz, odbyło się spotkanie  podsumowujące tegoroczną edycję Kayakmanii, mówiliśmy również o planach na rok następny. KAYAKMANIA 2019 odbędzie się w Bydgoszczy, w dniac…
Dowiedz się więcej »
Relacja z konferencji Bydgoskiej Parad…
Łukasz Gliński, prezes Bydgoskiego Stowarzyszenia Kajakowego BINDUGA i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, opowiadali wczoraj 23.08 mediom o planie wpisania Bydgoszczy do Księgi Rekordów Guinnessa. W s…
Dowiedz się więcej »
Strefa ekologii Kayakmania 2018 Bydgos…
Podczas tegorocznej edcycji Miedzynarodowego Dnia Kajakarza Kayakmania Bydgoszcz 2018, odbędą się również cenne i wartościowe działania w zakresie kształtowania postaw przyrodniczo–ekologicznych dla d…
Dowiedz się więcej »